ОСТАННІ П’ЯТЬ РОКІВ ПОКАЗАЛИ: УКРАЇНА ПОТРАПЛЯЄ В ЗОНУ НАЙБІЛЬШИХ ЗМІН КЛІМАТУ В ЄВРОПІ

ОСТАННІ П’ЯТЬ РОКІВ ПОКАЗАЛИ: УКРАЇНА ПОТРАПЛЯЄ В ЗОНУ НАЙБІЛЬШИХ ЗМІН КЛІМАТУ В ЄВРОПІ
2021-08-13 09:55:00

У великому матеріалі з візуалізацією даних від New York Times можна перевірити, що чекає на кожну окрему країну за 20 років. За прогнозами, найбільші ризики для України пов’язані з водою: посухи, повені і підняття рівня моря.

Наразі в Україні працюють над створенням Стратегії адаптації до змін клімату ― документа, про який заговорили ще десять років тому. А питання пристосування до потепління обговорюють на засіданнях Ради національної безпеки й оборони.

Хоча може здаватися, ніби потепління – це щось далеке й ефемерне, насправді воно змінить наше життя вже за кілька десятиліть ― час, що мине швидко.

Уже зараз усі процеси в атмосфері стають більш інтенсивними: зливи й снігопади ряснішають, більш різко змінюється погода, почастішали різкі перепади температури, град стає все більшим, шквали вітру посилюються.

Кліматична зима наступає наприкінці грудня, хоча раніше морози починалися в листопаді. Натомість кліматична весна коротка, стає відразу спекотно. Влітку щороку накочуються хвилі спеки, коли повітря має високу температуру й високу вологість ― раніше таке бувало рідко. Почастішали смерчі, що колись були аномалією.